Modlitwy

Modlitwy przed zbiórką

Spójrz Boże na naszą służbę harcerską. Spraw łaskawie, aby osiągnięcia tej zbiórki czyniły nas bardziej oddanymi Dobru i Prawdzie, głębszymi i mężniejszymi w realizowaniu Prawa Harcerskiego na co dzień. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

lub

Panie Jezu, zaczynamy naszą zbiórkę. Pomóż nam być lepszymi, daj nam otwarte serce i oczy oraz pragnienie służby Tobie, Polsce i drugiemu człowiekowi. Prosimy o to przez Matkę Twoją, a naszą Królową. Amen.

Modlitwa po zbiórce

Oświeć Panie nasze czyny i niech Twoja pomoc zawsze nam towarzyszy. Niech każde nasze działanie w Tobie ma swój początek i koniec. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa za moja drużynę

Wszechmogący Boże, chcę Cię prosić za moją drużynę. Znasz nas osobiście, znasz nasze imiona i nazwiska, nasze zalety i wady, naszą radość i smutki, naszą siłę i słabość, znasz całą historię naszego życia. Akceptujesz nas takimi, jakimi jesteśmy i ożywiasz nas Twoim Duchem. Ty Panie kochasz nas nie dlatego, że jesteśmy dobrzy, lecz dlatego, że jesteśmy Twoimi dziećmi. Naucz mnie kochać moich braci prawdziwie na wzór Jezusa Chrystusa. Dziękuję Ci Ojcze za innych ludzi – moich braci i siostry. Daj mi dobre serce, abym ich kochał aż do końca, ponieważ ja także chcę być dla nich żywym sakramentem obecności Jezusa. Amen.

Modlitwa instruktorska

Boże, uznaję Cię za stwórcę całego świata. Wszystkiego, cokolwiek zostało stworzone. Za wszystko co uczyniłeś dla nas, dziękuję Ci za to. Pragnę Ci służyć, pomagając moim braciom i siostrom we wspólnocie harcerskiej, aby Twoja nauka i prawda były znane i przestrzegane. Pomóż mi, abym swoim życiem dawał świadectwo Chrystusowi, służył z radością wszystkim bliźnim, abym się trudził o dobre imię Polski, abym pozostał wierny Prawu i Przyrzeczeniu Harcerskiemu, abym w serca młodych ludzi wszczepiał ideały wiary. Codziennie będę starał się o chwałę Bożą w sercach ludzi. Tak mi dopomóż Bóg

Przewiń do góry