1% KRS: 0000271846

Informacje

Z WIZYTĄ W STOLICY

W miniony weekend 50-osobowa grupa harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Sokółka uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości i na zaproszenie Pana Mieczysława Kazimierza Baszko Posła na Sejm RP.

Było to kolejne z tegorocznych wydarzeń, z harcerskiego kalendarza, wpisujące się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po przybyciu do stolicy harcerze zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki mieszczące się w Centrum Olimpijskim, gdzie znajduje się wiele ekspozycji poświęconych historii polskiego sportu, począwszy od lat 20-tych XX w., w których Polacy odnosili pierwsze olimpijskie sukcesy aż po czasy obecne.

Centralnym punktem pobytu w stolicy było zwiedzanie Sejmu RP, miejsca ważnego w historii naszego kraju, miejsca wielu ważnych politycznych wydarzeń i decyzji. Zwiedzanie sali obrad, holu głównego i korytarzy sejmowych było tym bardziej interesujące, bo towarzyszył temu komentarz Pani Przewodnik oraz Pana Posła, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczestnikom charakter funkcjonowania i pracy Sejmu. Harcerze mieli także możliwość zobaczyć kilku znanych polityków, podpatrzeć jak wygląda praca mediów w Sejmie a także zjeść posiłek w sejmowej restauracji.

Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci uczestników!

 

Komenda Hufca ZHP Sokółka składa serdeczne podziękowania Panu Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko Posłowi na Sejm RP za zaproszenie do Warszawy i zorganizowanie wycieczki.