1% KRS: 0000271846

Informacje

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU TRAFIŁO DO MIESZKAŃCÓW SOKÓŁKI I OKOLIC

W miniony piątek 22.12.2017r. Betlejemskie Światło Pokoju symbol ciepła, miłości i jedności zostało przekazane przez harcerzy Hufca ZHP Sokółka władzom powiatowym, gminnym i mieszkańcom Sokółki i okolic.

Wczesnym przedpołudniem, z rąk sokólskich harcerzy w imieniu Starosty Sokólskiego światło odebrał Członek Zarządu Pan Krzysztof Szczebiot. Natomiast w imieniu władz Miasta i Gminy Sokółka światło odebrała Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Panem Adamem Kowalczukiem.

Patrole harcerskie przekazały BŚP również do sokólskich parafii: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego.

Wieczorem, harcerze Hufca ZHP Sokółka już po raz dwudziesty siódmy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Sokółki i okolic. Uroczystość odbyła się o godz. 18.00, po wieczornej mszy świętej w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce. W uroczystości udział wziął ksiądz arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski, ksiądz proboszcz Stanisław Gniedziejko oraz licznie przybyli mieszkańcy. Po uroczystym wprowadzeniu BŚP zebrani wysłuchali krótkich rozważań na temat historii i istoty betlejemskiej sztafety oraz tegorocznego przesłania „W Tobie jest światło”, które urozmaicone zostały śpiewem kolęd i pastorałek przez zuchy z 1GZ, 32GZ i 24GZ na próbie. Następnie harcerze przekazali BŚP księdzu arcybiskupowi i księdzu proboszczowi. Księża w dowód podziękowania złożyli harcerzom i mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Komendantka Hufca również w imieniu całej harcerskiej wspólnoty dołączyła się do słów księży i również w imieniu harcerzy życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych świąt. W miłym nastroju świątecznych kolęd wierni odebrali światło, niosąc do swoich domów tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Komenda Hufca składa serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Stanisławowi Gniedziejko za możliwość zorganizowania wydarzenia w kościele pw. Św. Antoniego oraz lokalnym mediom za obecność podczas wydarzenia.

Dziękujemy licznej szerzy harcerzy i zuchów z sokólskich drużyn i gromad za wsparcie i obecność!

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z wydarzenia na: https://isokolka.eu/…/22999-blask-z-betlejem-rozswietli-dom…