1% KRS: 0000271846

Informacje

DROGI KSIĘŻE KAMILU !

Drogi Księże Kamilu!

Bywają chwile, gdy łamie się głos, a oczy nienaturalnie się pocą. Właśnie my harcerze z Hufca ZHP Sokółka doznajemy dziś takich uczuć. Żegnamy kapłana, którego zdążyliśmy bardzo polubić i obdarzyć szacunkiem i zaufaniem. Niebawem rozpocznie ksiądz swoją kapłańską posługę w parafii w Goniądzu.
Drogi Kapelanie, byłeś zawsze aktywnym uczestnikiem naszego hufcowego życia m.in. podczas zlotów, biwaków, turniejów, rajdów, festiwalów piosenki. Poświęcałeś wiele uwagi harcerzom, wykazując się cierpliwością i życzliwością. Rozwijałeś się dzięki posłudze w naszym hufcu również jako harcerz zdobywając stopień przewodnika. W naszej pamięci pozostaniesz jako wspaniały kapłan, sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały człowiek oraz dobry i wartościowy instruktor.
Pragniemy Ci podziękować za Twój trud i pracę, za Twoje świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas mszy świętych. Jesteśmy pełni podziwu, jak wspaniale wypełniasz swoją posługę, jak kształtuje i rozwija się Twoje powołanie.
Chcielibyśmy, żebyś z sympatią wspominał pobyt w Sokółce, bo my na pewno będziemy księdza miło wspominać! Księże Kamilu, pamiętaj, że będziesz tu zawsze miłym gościem.
Życzymy, by w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego, która daje siłę do pokonywania wszelkich trudności; byś nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.
Za posługę w naszej wspólnocie, za dobro, które nam ofiarowałeś, bardzo, bardzo serdecznie Ci dziękujemy.
Jesteśmy przekonani, że darem mądrego tłumaczenia Bożego świata, zjednasz sobie zawsze – tak jak u nas – sympatię i zaufanie wśród nowych parafian.

Szczęść Boże!

Z wyrazami wdzięczności,
w imieniu zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów –
Komendantka Hufca wraz z Komendą