1% KRS: 0000271846

Informacje

„Harcerze z Sokółki na zlocie skautów InterCamp 2017”

„Harcerze z Sokółki na zlocie skautów InterCamp 2017”

W dniach 2-5 czerwca 2017r. harcerze z 1 Sokólskiej Drużyny Harcerskiej „Atma” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” wzięli udział w międzynarodowym zlocie skautów InterCamp w Warendorf w Niemczech. Byli częścią polskiego kontyngentu, a oprócz ich swoje reprezentacje mieli skauci z Belgii, Holandii, Czech, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy i Słowacji. Łącznie na zlocie było 3471 osób.

Podczas zlotu harcerze wzięli udział m.in. w grze miejskiej po Warendorf. Zwiedzając miasto w międzynarodowych patrolach, mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące jego historii oraz zintegrować się w grupach. Nie ominęła ich również wędrówka po okolicznych lasach, a także Food Festival, podczas którego mogli poczęstować skautów naszym lokalnym polskim jedzeniem oraz spróbować ich specjałów.
Całość dopełniły ceremonie otwarcia i zamknięcia imprezy. Niesamowita atmosfera i zawarte przyjaźnie uczyniły ten wyjazd niezapomnianym.

Harcerze dziękują Pani Ewie Kulikowskiej Burmistrz Sokółki za objęcie wyjazdu na zlot Honorowym Patronatem, za wsparcie w organizacji wyjazdu i umożliwienie przeżycia tej wspaniałej przygody!
Serdeczne podziękowania składają również dh. phm. Łukaszowi Kojta z 22 Sokólskiej Drużyny Wędrowniczej „Vi Tri” im. Józefa Kłopotowskiego ps. „Róg” pełniącemu funkcję opiekuna podczas wyjazdu.